0
Malwina Ru 17 listopada 2015 22:59
Razem z przyjaciółką postanowiłyśmy wybrać się do Wilna.

Skorzystałyśmy z Simple Express (Warszawa - Vilnius). Koszt biletów wyniósł nas : 119 zł za dwie strony.
Wyjazd miałyśmy w piątek o 23:05 a powrót w poniedziałek o 14:25.
Wzięłyśmy wolny poniedziałek i ruszyłyśmy :)

Nocleg załatwiałyśmy przez znaną Wam pewnie stronę = airbnb. Za ten piękny pokój poniżej dałyśmy 50 zł od osoby za noc. ( 100 zł łącznie + 119 zł = 219 zł kasy formalnej na Wilno )Mieszkałyśmy przy samej Ostrej Bramie i wszędzie miałyśmy blisko, więc plan został wykonany wstając codziennie o 11 i wychodząc z mieszkania o 13 ! Bez spiny i pośpiechu.

1 Dzień : Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, Panorama Miasta ze Wzgórza Trzech Krzyży, Spacer po starym mieście.2 Dzień : Plac Katedralny, Zamek Górny z Basztą, Ratusz, Pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św Jana, kościół św. Anny, kościół św. Stanisława, kościół św. Michała, cerkiew św Ducha ZROBIŁA NA NAS NAJWIĘKSZE WRAŻENIE, kościół św. Teresy, kamienica gdzie mieszkał nasz MickiewiczOprócz zwiedzania, były także słynne litewskie zeppeliny w knajpie Aula Blues Club na starym mieście, oraz piwka i szoty w Bix Baras - knajpce w groungowym stylu !
Tempo zwiedzania nie było duże, więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć też takie perełki jak muzeum Mickiewicza, muzeum Narodowe czy nową stronę miasta - wystarczy wstać wcześniej niż my, albo nie włóczyć się po barach w środku nocy :)

My zapamiętamy Wilno jako miasto pełne kościołów, kotów i magicznych ludzi. Warto wybrać się jesienią lub zimą - aura idealna do churchingu, zadumy z nutką nostalgii.
Jeszcze tam wrócimy :)Dodaj Komentarz

Komentarze (2)

ale-sosa 29 listopada 2015 18:33 Odpowiedz
Między styczniem a lutym wybieram się na Litwę. Znalazłem na Airbnb pokój, który wynajmowałyście - na zdjęciach wygląda nieźle. Co o nim sądzisz? Czy jest dobrze zlokalizowany? W Wilnie będę miał bardzo dużo czasu, ale nie chciałbym spędzić go na bezsensowne wędrówki z przedmieść, lub przepuszczać pieniądze na taksówki.
malwina-ru 30 listopada 2015 07:27 Odpowiedz
ale-sosaMiędzy styczniem a lutym wybieram się na Litwę. Znalazłem na Airbnb pokój, który wynajmowałyście - na zdjęciach wygląda nieźle. Co o nim sądzisz? Czy jest dobrze zlokalizowany? W Wilnie będę miał bardzo dużo czasu, ale nie chciałbym spędzić go na bezsensowne wędrówki z przedmieść, lub przepuszczać pieniądze na taksówki.
Ale-sosa, mieszkanie znajduje się 3 minuty od Ostrej Bramy ( czyt czyli również od starego miasta ), więc lokalizacja świetna !